İL BAŞKANLIĞIMIZIN 29 EKİM MESAJI  
29.10.2018
628
Yazı Boyutu: A- A+

Bugün ; ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “En büyük eserimdir”dediği Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. Yılını kutluyoruz. Hepimize kutlu olsun .

        Dünyayı yöneten emperyalist güçleri dize getirerek kurulan bu cumhuriyet bayramı gününde ; Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ve devrimci kadrolarını bir kez daha saygı , sevgi ve rahmetle anıyoruz.

        Kuruluşundan günümüze kadar hemen her aşamada , Atatürk’ün kişiliğine yöneltilmiş saldırılardan başlayarak, çağdaşlaşma ve akılcılık karşıtı güçlerin sistemi engelleme yolundaki çabaları yakın tarihimizin bilgileri arasındadır .

         Bağımsız ve çağdaş bir toplumu dışarıdan ve içeriden bakarak hazmedemeyenler ile çağdaş ve akılcı bir düzenin karşısında olanlar , değişik taktiklerle Cumhuriyet rejimini hedef alan geriletici ve yıpratıcı girişimler yapmayı denemişlerdir.

         Geleneksel din kavramının arkasına sığınarak çağdaş toplumsal gelişmelere sürekli şekilde karşı çıkılmıştır . 

         Geriletici , durdurucu çabalara karşın Cumhuriyet rejimi varlığını sürdürmeye devam edecektir.

         Cumhuriyet rejiminin gittikçe örselenen ıskalanan değerlerini sahiplenme görevimizi sonsuza kadar sürdüreceğiz.

          Toplumu , insanları ; etnik köken, inanç ve politik düşünce farklılıkları nedeniyle ayrıştırıcı yaklaşım ve tutumlara asla izin vermeyeceğiz.

          Ülke çıkarlarının , insan ve toplum onurunun , sevginin , barışın, hukuk ve demokrasinin , bağımsızlığın korunup kollanması ve Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması yolundaki mücadelemizi yılmadan sürdüreceğiz.

          Atam ; cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılında huzurunda bulunduğumuz bu gün sana söz veriyoruz ; yıkılsın diye karşı devrim kazmaları ile kolonlarına ´,kolonlarına vurulan kurduğun cumhuriyetin yüce değerlerini , ilke ve devrimlerini sonsuza kadar savunmaya inançla ve kararlılıkla devam edeceğiz .

          Bu toprakları yeniden vatan yapanlara selam olsun.

          Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

 

Ali IŞIKGÖR

CHP Tekirdağ İl Başkanı