İL BAŞKANIMIZIN 9 EYLÜL KURULUŞ KONUŞMASI  
08.09.2021
177
Yazı Boyutu: A- A+

Saygıdeğer Tekirdağ’lılar, Cumhuriyet Halk Partili Yoldaşlarımız ve Basın Emekçilerimiz;

Bugün tüm ülkede, ülkemizi ve milletimizi çağdaş ülkeler düzeyine çıkarmayı kendine hedef seçmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş yıl dönümünü ve güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümünü mutlulukla, coşkuyla ve gururla kutluyoruz.

Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Halk Fırkası” adı ile kurduğu partimiz, padişahlığa karşı yeni rejimi Cumhuriyeti, hanedanlığa karşı Halkçılığı, ümmetçiliğe karşı Milliyetçiliği ve dinin belirli bir zümre ve kişilerin çıkarları için kullanılmasına karşı Laikliği ilke olarak benimsemiş, yine Türkiye Cumhuriyeti’nin Banisi Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 1934 yılında bu dört ilkeye Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri de eklenmiştir. Bu altı ilke de parti amblemimizde altı ok ile sembolize edilmiştir.

Partimiz sürekli kendini yenileyerek, çağın gereklerine uygun değişimleri gerçekleştirerek 98. Yılına ulaşmış ve dünyada en uzun siyasi hayata sahip birkaç partiden biri olmuştur. Bu uzun süreçte parti hafızamızda iç ve dış siyasette çok büyük birikimimiz olmuştur. Bugün iç siyasetteki sorunlara getirdiği çözüm önerileriyle, dış siyasette söylediği Türkiye’nin izlemesi gereken yolu, öngördüğü olası problemlere çözüm önerileriyle ülke ve millet için siyaset yapan tüm partilere örnek olmaktadır.

Bunun yanında da ülkemize, milletimize ve demokrasimize düşman olanların, ümmetçiliği geri getirmeyi isteyenlerin, denetim olmadan devleti ve halkı soyabileceği bir düzen peşinde olanların padişahlığa özenenlerin düşmanca tavır ve davranışlarıyla mücadele etmek zorunda kalmaktadır.

Bu zor şartlar altında ülkemize ve milletimize aydınlık, mutlu ve demokratik bir gelecek sağlamak için üzerimizde uygulanan baskılara aldırmadan cesaret ve kararlılıkla iktidara yürüyoruz. Biz bu ülkeyi Atamızın önderliğinde bir kez kurtardık. Gerektiğinde bir kez daha değil yüz kez daha kurtarırız. Atamızın verdiği bu görevi bugün bizler üstlendik, yarın bayrağı devredeceğimiz gençlerimiz üstlenecek ve bu ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için durmaksızın çalışacağız.

Partimizin kuruluş yıl dönümünü ve İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, bizlere bu güzel vatanı emanet eden Büyük Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Millet İttifakı olarak Büyük bir şevk ve azimle yürüdüğümüz iktidar yolunda güçlü destekleriniz için teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyor, esenlikler diliyorum..

CHP İl Başkanı

Şener Zeynel SAYGIN

CHPnet

SİTELERİ