CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, PARTİ SÖZCÜSÜ VE TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI  
22.04.2021
226
Yazı Boyutu: A- A+

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, PARTİ SÖZCÜSÜ VE TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan 2021

Bundan tam 101 yıl önce, aziz milletimiz, işgal altındaki Anadolu ve Rumeli topraklarında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir uyanışı başlattı. Milletimiz, merkezinde kendi temsilcilerinden müteşekkil Meclisimizin olduğu Kurtuluş Savaşıyla, tarihin akışını değiştirdi.

Atamız, Kurtuluş Savaşımızın her aşamasında Gazi Meclis’in verdiği güce dayandı. Her devrimi ve her işi, milletinin bağrından çıkan Türkiye Büyük Millet Meclisi eliyle hayata geçirdi. Milli iradenin tecelligahı Meclisimiz, sadece Kurtuluş Savaşımızın değil, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma mücadelemizin de merkezi oldu. Ülkemiz işte bu temel anlayış üzerinde yükseldi.

Oysa bugün, mevcut yönetim elinde ülkemiz, kuruluşundaki ilkelerden uzaklaşmakta, millet iradesinin vücut bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi etkisizleştirilmek istemektedir. Milletimizin üzerine olmayan gömleği giydirme çabaları, ülkemizin ve milletimizin ufkunu her geçen gün karartmaktadır.

Buna karşın, "Hâkimiyet kayıtsız, şartsız milletindir" ilkesinden asla vazgeçmeyen milletimiz, kararan ufkunu, sabırsızlıkla beklediği sandıkta aydınlatacaktır. Ülkemizin, Cumhuriyetimiz ikinci yüzyılına Yeni ve Güçlendirilmiş Parlamenter sistemle merhaba diyecektir.

Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, Gazi Meclisimizin ilk milletvekillerini saygıyla, rahmetle, minnetle anıyorum. Başta en kıymetli varlıklarımız çocuklarımız olmak üzere, tüm hemşerilerimin ve yurttaşlarımın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Faik Öztrak

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü

Tekirdağ Milletvekili