ANDIMIZ OKULLARDA OKUTULMAYACAK!  
16.03.2021
516
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı Basın Açıklaması;

ANDIMIZ OKULLARDA OKUTULMAYACAK!

MEB’in isteği, Danıştay İdari Dava Daireleri kararı ile artık Andımız okullarda okutulmayacak. Andımız ‘da, 2018 yılından beri Andımız ’ı kaldırmaya uğraşan AKP’yi bu kadar rahatsız eden nedir? Andımız "Türküm" diye başlıyor. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan AKP’nin doğal olarak buna itirazı olacaktır. Andımız, "doğruyum" diye devam ediyor. Doğruluk da bir dert AKP için. Ayakkabı kutularıyla, para sayma makineleriyle, kasalarla yakalananlar kurtarıldı, paralar faizleriyle geri ödendi yetmedi bir de aferin dercesine elçi yapıldı. Yıllardan beri beşli çeteye akan paranın hesabını artık AKP de şaşırdı.

Andımız nasıl sonlanıyor; "Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene." Asıl problem de buradaki "Türk varlığı" İstenmeyen, yok edilmeye çalışılan kavram bu. Resmi kurumlardaki T.C.’nin kaldırılması, devlet madalyalarındaki Atatürk kabartmasının çıkartılması, milli bayramların sıradanlaştırılması hep projenin parçaları. Hızla "Benim ümmetim." söylemine doğru yuvarlanıyoruz.

Ancak öyle bir zaman gelir ki, bu Aziz Milleti küçümseyen ve önemsemeyenler için pişmanlıklar fayda etmeyebilir. Bizden söylemesi.. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CHP İl Başkanlığı

CHPnet

SİTELERİ