19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI  
19.05.2020
656
Yazı Boyutu: A- A+

“19 MAYIS BİLİNCİ GENÇLERİMİZLE ŞAHLANIYOR”

Ulusal Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 101. Yılı kutlu olsun. 19 Mayıs, Türk Halkının şahlanış günüdür, umudun yeniden doğuşudur, bağımsızlık ateşinin yakıldığı tarihtir.
19 Mayıs’ta yanan meşale ışığında çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti doğmuştur. Atatürk, Cumhuriyet’in ancak yeni kuşakların sahiplenmesi ile yaşayabileceğini bilerek, 19 Mayıs 1919’u gençlere armağan etmiştir.

 “Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” diyen Ata‘mızın mirasına sahip çıkalım.

Milli Mücadele sürecini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları göz önünde tutarak, ulusal bilincimizi açık tutmamız, temel değerlerimize yeniden sahip çıkmamız dileğiyle tüm gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım.

Bizi bugünlere taşıyan, bağımsız ve demokratik bir ülkeyi inşa eden Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnetle anarım.

Dr. İlhami Özcan AYGUN

CHP Tekirdağ Milletvekili